دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور قسمت 2

دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور قسمت 2

تایید وکالتنامه خارج ازکشور :

تایید وکالتنامه هم به صورت حضوری و هم از طریق پستی قابل لنجام است. اگر وکالتنامه شما بار مالی داشته باشد نیاز به مراجعه حضوری است. بار مالی یعنی به وکیل  شما در ایران اجازه انجام امور مالی اعطا شود . باید با در دست داشتن کد رهگیری و مدارک شناسایی معتبر به دفتر کنسولگری مراجعه کنید . اگر وکالتنامه شما بار مالی نداشته باشد  می توانید با ارسال کد  رهگیری برای دفاتر کنسولگری از طریق ایمیل اقدام کنید، به این صورت  که متن وکالتنامه را دریافت و برای تایید امضا خود به دفاتر اسناد رسمی در شهر مراجعه نمایید.

((  چنانچه در خصوص موضوع دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور علاقمند به مطالعه می باشید می توانید به دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور قسمت 1 مراجعه نمایید.))

 نکات مهم تایید وکالت دادن از خارج کشور :

  1. اگر برای تایید  وکالتنامه نیاز به تایید حضوری باشد ، این موضوع از طرف دفتر حافظ منافع واشنگتن  برای هموطنان مقیم آمریکا و کانادا و از طرف نمایندگی کانبرا برای هم میهنان مقیم استرالیا  اطلاع رسانی خواهد شد.
  2. در آمریکا و کانادا مراحل تایید هویت موکل و شرایط وکالتنامه تنظیم شده به صورت غیر حضوری از طریق اسکایپ صورت می گیرد که جزئیات فرآیند با ایمیل به اطلاع درخواست  کننده می رسد.
  3. ایرانیان مقیم استرالیا باید برای انجام  کارهای وکالت دادن از خارج  کشور به صورت پستی ، ابتدا باید تایید صدور وکالتنامه به شیوه غیر حضوری را بگیرند. سپس ارسال فایل قابل پرینت وکالت به ایمیل دونسخه از آن را در برگه A4  پرینت نمایند. یک نسخه را در حضور نوتاری پاپلیک (notary public) امضا و به تایید می رسانند که باید از نوتاری بخواهند که حتما نام کامل را بر اساس مشخصات ایرانی نوشته و فقط امضا موکل را  بدون توجه به متن تایید نماید.سپس نسخه دیگری را فقط موکل در محل مشخص شده امضا می نماید. در پایان هر دو نسخه رابه همراهه اصل گذرنامه معتبر ایرانی و شناسنامه و مانی اوردر و یک پاکت پستی خالی ریجستر شده به ادرس سفارت  ارسال می گردد.
  4. وکیل و یا هر شخص مشخص شده توسط موکل جهت دریافت وکالتنامه در ایران بایدبه وزارت امور خارجه در تهران یا دفاتر وزارت امور خارجه در مراکز استان ها مراجعه نماید.
دعاوی ایرانیان مقیم خارج از کشور - موسسهحقوقی محمدرضامه دادگر
دعاوی ایرانیان مقیم خارج ازکشور قسمت 2

دریافت وکالتنامه  :

  • ازطریق پست به شهرتان در آمریکا :
10 روز کاری زمان میبره، درصورت تمایل پست ابتدا باید کد رهگیری و کد ملی takmfa@gmail.com ارسال  نمایید. نسخه چاپی وکالت نامه ظرف 10 روز کاری ارسال می شود.
  • دریافت وکالتنامه خارج از کشور با مراجعه حضوری :
در صورت تمایل به مراجعه حضوری می توانید بادر دست داشتن صفحه چاپ شده، کد رهگیری ، به نمایندگی مربوطه مراجعه نمایید. و پس از چاپ وکالتنامه در آن جا آن را امضا و پست نمایید.

تایید وکالتنامه خارج از کشور ایران:

مرحله آخر وکالت دادن از خارج کشور تایید نهایی وکالتنامه شما در ایران است. وکالتنامه بایددر ایران به وزارت امور خارجه برده شده و به تایید آنان نیز برسدتا قابل استفاده در مراکز رسمی در داخل ایران باشد، برای رساندن وکالتنامه خود به ایران می توانید از طریق پست اقدام کنید و راه ساده تر و کم هزینه تر کمک گرفتن از دوستان و آشنایانی است که قصد عزیمت به ایران را دارند ، وکالتنامه خودرا برای رسیدن به ایران  به آن ها پسپارید تا آنها هم کمک حال شما باشند.https://rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=25292

وکالت دادن از خارج کشور با موسسه حقوقی محمدرضا مه دادگر :

((مجموعه موسسه حقوقی محمدرضا مه دادگر با داشتن وکلای متخصص و حرفه ای در مورد انجام امور اداری مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور فعال است و می توانند تمامی وکالتنامه ها را قبول و به نتیجه مطلوب برسانند ، برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید باشماره 77723606 و 77724264 تماس حاصل نمایید.))

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *